Warsztaty świąteczne w Uzarzewie

8 grudnia klasy 1a i 1b udały się do pobliskiego Uzarzewa na warsztaty świąteczne. Wszystko odbywało się w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim. Podczas warsztatów uczniowie obu klas rozmawiali o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Podczas rozmowy padło wiele ciekawych stwierdzeń - okazało się, że każdy z nas może obchodzić te święta inaczej, po swojemu. Oprócz tego uczniowie w wielkim skupieniu wykonali własnoręcznie robioną ozdobę świąteczną – bombkę. Było to doskonałe ćwiczenie małych paluszków przed kolejnymi aktywnościami. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć wystawę „Zwierzęta w czterech porach roku” i wysłuchać o niej wiersza. Był też czas na przerwę – małe śniadanko. Na zakończenie uczniowie spotkali się ze św.Mikołajem przy saniach zaprzężonych w renifera. Św.Mikołaj ochoczo opowiedział o krainie, z której pochodzi. Ponadto porozmawiał z każdym z uczniów i wręczył wszystkim drobny upominek. To był bardzo miło spędzony dzień!