W niedzielę 27 maja 2018 roku, na Rynku Miejskim w Piasecznie, odbył się Finał “VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych”. W finale wystąpiła drużyna reprezentująca naszą szkołę - „Kawa no Kami 2”. SPoKo team, tym razem jednoosobowo, reprezentował Wiktor Świątek z klasy 3b. Rozgrywki finałowe miały dla „KnK2” swoją dramaturgię! W pierwszej próbie zawiódł mechanizm doprowadzający strumień wody i należało podjąć błyskawiczną decyzję o wymianie wadliwego podzespołu oraz zastąpienie go sprawnie funkcjonującym. To wymagało od Wiktora skupienia, trafności decyzji i szybkiego działania, bo czasu nie było zbyt wiele. W ostatecznej rywalizacji, najlepszych drużyn w Polsce, „Kawa no Kami 2”, w konkurencji wydajność urządzenia, zajęła 8 miejsce, pokonując w całym turnieju prawie czterdzieści drużyn. To doskonały wynik, biorąc pod uwagę, że uczniowie naszej szkoły dopiero po raz drugi brali udział w zmaganiach tego typu. To świetne doświadczenie dla wszystkich startujących i dlatego zachęcamy także innych uczniów naszej szkoły do podjęcia tego wyzwania i wzięcia udziału na jesień tego roku w „VII Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych”!