Żywa lekcja historii w Spoko – w miniony wtorek uczniowie najstarszych klas spotkali się z panią Danutą Bensch - Trzeciak córką ppor. Juliana Benscha i panem Januszem Piechowiakiem synem ppor. Ignacego Piechowiaka. W atmosferze kawiarenki z lat trzydziestych ubiegłego wieku goście opowiadali o ojcach zamordowanych w Katyniu, swych wojennych i powojennych losach, dzielili się wspomnieniami, pokazywali pamiątki. W ciągu niemal dwugodzinnego spotkania nasi uczniowie mieli okazję zadać wiele intersujących pytań i dowiedzieć się rzeczy, których nie sposób znaleźć w podręcznikach do historii. Wszystko to w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Liczymy na to, że nie było to nasze ostatnie wspólne spotkanie i serdecznie dziękujemy przybyłym gościom. Podziękowania kierujemy także do pani Izabeli Zgórskiej, pana Cezarego Cieślaka i pani Moniki Olszewskiej, na barkach których spoczywał trud organizacyjny przedsięwzięcia. Firmie „Dobra Kuchnia” dziękujemy za zaopatrzenie naszej kawiarenki.