W dniu 16.11.2017 udaliśmy się pod opieką pani Elizy Krause i pani Moniki Olszewskiej na warsztaty do Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. Po przyjeździe zapoznaliśmy się z historią i działaniem stowarzyszenia. Zostaliśmy oprowadzeni po budynku, w którym można było odczuć bardzo miłą, rodzinną atmosferę dzięki kolorowym pracom plastycznym i zdjęciom podopiecznych Stowarzyszenia. Widzieliśmy pracownie: stolarską, krawiecką, ceramiki, gospodarstwa domowego oraz komputerową. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności podopiecznych stowarzyszenia. Mogliśmy poznać porozmawiać z niewidomymi, zobaczyć jak świetnie radzą sobie ze swoimi obowiązkami, a nawet posłuchać, jak czytają Braille'm! Następnie sami spróbowaliśmy swoich sił w lepieniu z gliny. Postanowiliśmy wykonać szopkę bożonarodzeniową, którą mamy zamiar postawić w naszej szkole.

Podsumowując, spędziliśmy wspaniały czas w stowarzyszeniu ze wspaniałymi, ciepłymi osobami i zamierzamy wrócić tam ponownie!